İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Buray HOŞSÖZ

Buray, 1984 yılında Kıbrıs Lefkoşa'da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Kompozisyon Bölümü 2005 mezunu olan sanatçı, yüksek lisans derecesini Galler Glamorgan Üniversitesi, "Music Production & Sound Engineering” (Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği) üzerine 2007 yılında tamamladı.16 yaşından itibaren pek çok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde elektro gitarıyla eşlik eden Buray, öğrencilik yıllarında “Sensitive Vibrations” adlı grubunun da solistliğini yaptı. Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümlerinde aranjörlük yapan, BRTK’de (Bayrak Radyo Televizyon Kurumu) sayısız televizyon programında orkestra şefliğini üstlenen, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile ilgi gören Buray, 2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision ön elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kaldı ve Londra'da yer alan Alexandra Palace’ta konser verdi. 

Ferhat Göçer’in seslendirdiği, sözleri Gözde Ançel, bestesi Buray imzası taşıyan “Unutmuş Çoktan” şarkısıyla milyonlarca kişiye ulaşan sanatçı, ilk albümü "1 Şişe Aşk"la müzik yolculuğuna iddialı bir başlangıç yaptı. Buray ilk albümüyle 6 ayda 21 ödül alarak, yılın en çok ödül alan isimlerinden biri oldu. “İstersen” ve “Sen Sevda Mısın?” şarkıları müzik listelerinin ilk sırasını uzun süre kimseye bırakmadı. 

İkinci albümü "Sahiden"i ise 11 Kasım 2016’da çıkaran başarılı sanatçı, bu albümünde de şarkılarıyla müzik listelerinde zirveye oturdu.

Buray zaman içinde kendi albüm çalışmalarının yanı sıra müzik dünyasının sevilen isimlerine de şarkılarını vermeye başladı. Sanatçının Gözde Ançel ile birlikte yaptıkları şarkıları Türkiye’deki birçok ünlü sanatçının son albümlerinde yer aldı ve liste başarılarıyla da dikkat çekti. 

3. stüdyo albümü “Kehanet”i Ekim 2018’de yayınlayan başarılı sanatçı, yeni albüm şarkılarıyla da büyük beğeni topladı.