İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Candan ERÇETİN

10 Şubat 1963 tarihinde Kırklareli’de doğdu. İlkokulu Kırklareli’de okudu, 1974 yılında parasız yatılı olarak Galatasaray Lisesi’ne 1979 yılında  İstanbul Belediye Konservatuarı Şan bölümüne girdi. Galatasaray Lisesi’nin ardından  yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünde tamamladı. Üniversitenin son yılı olan 1986’da Norveç, Oslo’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Klips ve Onlar” grubunun bir üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti. 

Avusturya Araştırma Bakanlığı’ndan aldığı bir bursla Arkeoloji alanında yüksek lisans öğrenimine Viyana Üniversitesi’nde devam etti, 1988 yılında ülkesine dönen Erçetin, çeşitli turizm, sahne organizasyonu ve menajerlik şirketlerinde çalıştı, aynı zamanda konservatuar eğitimine devam ederek 1991 yılında Şan bölümünü bitirdi.

1995 yılının Temmuz ayında ilk solo albümü olan “Hazırım” ile başladığı profesyonel müzik kariyerine 7 solo albüm, 5 remix albüm, biri Fransızca, biri Türkçe-Yunanca, biri Fransızca–Türkçe biri de Türk Sanat Müziği olmak üzere 4 anı albümüyle devam etti. Türkiye'nin neredeyse tüm şehirlerinde ve birçok yabancı ülkede konserler verdi.

2002 yılında Galatasaray Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2007 yılında Galatasaray Lisesi Mezunlar Derneği’nin ilk kadın başkanı oldu. 2013 yılında Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

1994–2008 yılları arasında Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliği yaptı. 2009 yılından bu yana Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde diksiyon dersi vermeye devam eden Erçetin, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

31 Mart 2018’de gerçekleşen, MSG 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'ne 2 yıl süreyle başkanlık görevine seçilen Erçetin, bu göreve ve müzik kariyerine aktif olarak devam etmektedir.

Candan Erçetin’in hak sahibi olduğu Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'ne kayıtlı bulunan 114 eseri bulunmaktadır.