İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Ender DOĞAN

1970 yılında Malatya’da doğdu. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Müzik hayatı 1984’te Eyüp Musiki Cemiyeti’nde başladı. İstanbul Üniversitesi Klasik Türk Müziği Korosu'nda 5 yıl süreyle Süheyla Altmışdört Hoca'nın talebesi oldu. 1994’te TRT İstanbul Radyosu'nun düzenlediği ses yarışmasında İstanbul Bölge 2.'liğine layık görüldü. İstanbul Radyosu'nda 1994'te neyzen ve ses sanatçısı olarak beşladığı görevini 4 yıl devam ettirdi. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde yüksek lisans programına kabul edildi.

Bekir Sıtkı Sezgin, Alaeddin Yavaşça, Cinuçen Tanrıkorur, Kani Karaca, Niyazi Sayın ve Sadrettin Özçimi gibi klasik üslubun yetkin temsilcileri ile çalıştı ve birçok televizyon, radyo ve konser programı yaptı.

Tasavvuf müziği ve mevlevi müziği alanında yurt dışında Hollanda, Almanya, Avusturya, Fransa, Hırvatistan, Ukrayna, İsveç, Belçika, Mısır, Suriye, Fas, Malezya, Cezayir gibi ülkelerde solo veya topluluk icraları ile müziğimizi temsil etti. Yurt içinde birçok festival, şenlik, ramazan etkinlikleri vs. gibi programlarda solo konserler verdi. 

Sanatçı 14 yıldan beri İrfan Türküleri kapsamında Bayburt, Elazığ, Erzincan, Erzurum, İzmir, Manisa, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, gibi yörelerimizde var olan ancak kayıt altına alınmamış Anadolu ilahileri, İrfani türküleri derleme ve notaya alma çalışmalarını yürütmektedir. Bu çalışma çerçevesinde derlediği eser sayısı 1.000’in üzerindedir. Bu alanda TRT Müzik kanalında İrfan Türküleri adıyla 26 bölüm yayınlanmış programı hazırlayıp sunmuş ve müzik eserlerini seslendirmiştir.
Halk müziğinin büyük bir ustası olan Mehmet Erenler Hoca ile birlikte bağlama ve ney sazını buluşturan "Bir Telden Bir Nefesten" adında bir CD çalışması yapmıştır. Şu an piyasada İrfan Türküleri adıyla 3 CD çalışması bulunmaktadır. 

2018 yılı itibariyle MSG Haysiyet Kurulu Üyesi olmuştur. 

Sanatçı, evli ve üç çocuk babasıdır.