İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Ferhat GÖÇER

Ferhat Göçer, dünya opera repertuarından günümüz şarkılarına, napolitanlardan şansonlara, rembetikolara; Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerinden, halk müziğimizin örneklerine, hafif Batı müziğinin nostaljik parçalarından günümüz müziğine kadar farklı müzik türlerini seyircisiyle buluşturan sıra dışı bir müzisyendir. Ferhat Göçer’in kurduğu ve Türkiye’nin tek şahsa özel senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası ile seyirci rekorları kıran konserler veren sanatçının ilk albümü “Ferhat Göçer” 2005 yılının Ekim ayında yayınlandı ve listelerin zirvesinde yer aldığı bir satış grafiği çizdi. 2007 senesinde İkinci albümü  "Yolun Açık Olsun" ile listelerin zirvesinden inmeyerek müzik piyasasının en önemli ödüllerini topladı. 
 
Anadolu ezgilerini evrensel senfonik dünya müziği ile kaynaştırarak; farklı ve keskin tarzların bütünlüğünü ortaya çıkarmak Göçer’in başlıca hedefidir. Ferhat Göçer, "Anadolu Aryaları" adlı projesi ile İstanbul'dan, Diyarbakır'a, Gaziantep’ten İzmir’e uzanan Anadolu’yu dolaştığı konserler gerçekleştirdi.

Türk Müziği'nin dünyaya açılmasında öncü role sahip olmak isteyen Ferhat Göçer; Gino Castelli, Alessandro Safina, Al Bano Carrisi, Patrizio Buanne, Michael Bolton ve Emma Shapplin ile verdiği konserler ile de farklı ülkelerin müziklerine uzanan köprüler kurdu.
 
2014 yılından beri de Unicef İyi Niyet Elçiliği görevi de yapan sanatçı, bu kapsamda ara vermeden sosyal sorumluluk bilinciyle birçok farklı projede yer almaktadır. Ferhat Göçer 2014 yılında üstlendiği MSG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.