İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Rabia Serpil GÜNSELİ


İstanbul doğumlu olan Serpil Günseli, İstanbul Belediye Konservatuvarı Piyano Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünü yüksek derece ile bitirdikten sonra, yine aynı kurumda, Piyano Yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden de mezun olan sanatçı, 1994 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Piyano ve Sahne Sanatları bölümlerinde, öğretim görevlisi olarak çalışmış, 1998 yılında, Sahne Sanatları, Müzik Direktörü olarak görevlendirilmiştir. 

1994-1998 yılları arasında katilmiş olduğu ulusal ve uluslararası pop müzik yarışmalarından, çok sayıda ödüle sahiptir. 2000 yılında bestelemiş olduğu ilk müzikal eseri “Aphtryon”, aynı yıl Afife Yılın En İyi Sahne Müziği ödülüne aday gösterilmiş, 2006 yılında ise besteleri yine kendine ait olan “Kantocu” adli müzikal eseri, Afife Yılın En İyi Sahne Müziği ödülünü almıştır. 

Daha sonra, tiyatro eleştirmenlerinin seçmiş olduğu Tiyatro-Tiyatro dergisinin En iyi Sahne Müziği ödülü yine “Kantocu” müzikaline verilmiştir. Son 5 yıldır Uygur Gösteri tarafından sahnelenen müzikal eseri Marko Paşa, çeşitli kurumlardan, en iyi müzik ve en iyi müzikal dahil olmak üzere 15’ten fazla ödül almıştır.

“Amphtryon”, “Bir Kış Öyküsü”, “Kantocu”, “Bu Balık Başka Balık”, “Votka-Limon” ve “Marko Paşa” adlı müzikal eserleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ankara Devlet Tiyatrosu, İzmir Devlet Tiyatrosu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve birçok özel tiyatroda sahnelenmiştir. Sanatçının eserleri, yurt dışında ise Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Avustralya’nın çeşitli tiyatrolarında sahnelenmiş; bazılarında ise konser şeklinde, kendi piyano eşliğinde yer almıştır.

Işık Üniversitesi, Bahçesehir Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Enka Okulları, müzikal kulüpleri kurup, çeşitli dönemlerde eğitim verdiği okullardır.

“Jingledak” isimli reklam, dizi ve film müzikleri üreten bir şirketin kurucu ortağıdır.