İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Rüşan AYDENİZ

1973 yılında Giresun/Şebinkarahisar’da doğdu ve ilkokulu burada bitirdi, daha ilkokul sıralarındayken ilçe kaymakamlığı ve belediye başkanlığının etkinliklerinde çocuk sanatçı olarak sahne almaya başladı. Aynı zamanda Sıla Müzik Eğitim Merkezi müzik hocası Remzi Gömüllü’den bağlama, org, şan ve solfej dersleri aldı.

Eğitim ve sahne hayatını ilerletmek için İstanbul’a yerleşti. 1986 yılında İstanbul Büyük Maksim gazinosunda sahne aldığında Fahrettin Aslan tarafından “Altın Çocuk” lakabını aldı. İstanbul’un birçok mekanlarında sahne alarak sanat hayatına devam etti. Yüzlerce söz ve bestesi kendisine ait olan sanatçının eserleri birçok sanatçının albümlerinde yer almakla beraber ağırlıklı olarak Sivas, Tokat, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Malatya, Amasya, Çorum, Samsun, Antalya, Kastamonu, Ankara, Kocaeli ve İstanbul gibi illerin önemli etkinlik ve günlerinde sayısız konserleri bulunmaktadır.

Şu an da dört yıldır yapmakta olduğu Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği’nde başkanlık görevini devam ettirmektedir. Geçen dönem MSG üst kurullarında Haysiyet Kurulu yedek üyeliği yapmış; bu dönem ise Denetleme Kurulu asil üyeliğine seçilmiştir.