İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Tarık SEZER

1964 yılında İstanbul'da doğan Tarık Sezer 1974 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı'na girdi. 9 yıl boyunca çello, piyano ve kompozisyon dersleri alıp 1984 yılında mezun oldu.

Okuldaki öğrenimini sürdürürken 1981 yılında dönemin önemli orkestralarından biri olan Topkapı Orkestrası'ndan teklif alıp bu orkestrada çalışmaya başladı.

1985 Yılında Aydın Karabulut Gürol Ağırbaş Tahsin Endersoy ve Erkan Uğur ile grup kuran Tarık Sezer 1985-1989 yılları arasında başta Zülfü Livaneli olmak üzere birçok sanatçıya sahne performanslarında eşlik etmiştir.

1990-1991 yıllarındaki askerlik görevinden sonra dönüşünde Leman Sam ile 3,5 yıl süren bir çalışması olmuştur.1994 yılında Sertab Erener ile çalışmaya başlayan Tarık Sezer aynı yıl içerisinde Yıldız Tilbe’nin "Delikanlım", Gökhan Kırdar’ın "Yerine Sevemem" albümlerinin müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü yapmıştır.

1995 yılında Kenan Doğulu’dan teklif alan Tarık Sezer aynı yılın ocak ayında sanatçıya sahne ve stüdyo çalışmalarında eşlik etmiştir. Sanatçı Kenan Doğulu'nun yanı sıra Demet Akalın, Grup Gündoğarken, İlhan Şeşen, İzel, Kurtuluş, Pınar Aylin, Yeliz gibi birçok sanatçının albümlerinde de müzik direktörü ve de aranjör olarak çalışmaya devam etmiştir.

2007 yılından itibaren Pop Star, Şarkı Söylemek Lazım, Bir Şarkısın Sen ve Akademi Türkiye adlı müzik programlarındaki orkestraların müzik direktörlüğünü yapan Tarık Sezer bu arada Ajda Pekkan İle 2 yıl süren sahne çalışmasında da bulunmuştur.

Son 8 yıldır Acun Medya Müzik Direktörlüğü görevini de sürdüren Tarık Sezer en çok izlenen yarışma programlarından olan "O Ses Türkiye" ve "Yok Böyle Dans"ın Müzik Direktörlüğü'nü ve de Orkestra Şefliği'ni yapmıştır.
 
2012 yılında Tarık Sezer Orkestrası'nı kuran sanatçı, Türkiye’nin önemli müzisyen ve vokalistlerini orkestrasının bünyesine toplamıştır.


Çalıştığı Sanatçılar:

Ajda Pekkan
Ayşegül Aldinç
Burak Kut
Erol Evgin
Fatih Erkoç
Gökhan Kırdar
Grup Gündoğarken
Işın Karaca
İlhan İrem
İlhan Şeşen
İzel
Kenan Doğulu
Kurtuluş
Leman Sam
Levent Yüksel
MFÖ
Murat Boz
Mustafa Ceceli
Sertab Erener
Seyyal Taner
Sezen Aksu
Sibel Can
Yaşar
Yıldız Tilbe
Zülfü Livaneli