İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Yüksel BALTACI

1973 doğumlu aslen Trabzon/Çaykara'lı olan Yüksel Baltacı'nın müzik hayatı henüz 9 yaşındayken bağlamaya olan merakıyla başladı. 

İstanbul'da yaşadığı dönemlerde amatör olarak müzikle ilgilendi. 

İlk beste çalışması olan "Nayino"; Karadeniz müziğinin tanınmış gruplarından Karmete'nin 2011 yılında yayınladığı 2. stüdyo albümünde yer aldı.

Gerek sosyal medyada gerekse müzik çevrelerinde büyük ölçüde ses getiren eser sonrası; Resul Dindar'ın "Divane"  adlı albümünde yer alan ve yine albümle aynı adı taşıyan, söz ve bestesi kendine ait "Divane ve Manamo" adlı eserleri yayımlandı. Yine aynı albümde yer alan "Hasret" adlı eserinde sözlerini yazdı.

Türkçe eserlerinin yanında Rumca bestelere de imza atabilen Baltacı, 2013 yılında Nuray Aksoy'un seslendirdiği "İkorona" adlı eserin de söz ve müziğini yazmıştır. 

2014 yılına gelindiğinde “Karadeniz'e Kalan 2" albümünde Altan Civelek tarafından seslendirilen "Bayramın Olsun" adlı eserin sözlerini yazdı. Bunların yanı sıra yine söz ve bestesi kendisine ait olan "Kalbinin Yarısıyım" adlı eseri canlı performans görüntüleriyle Türkiye'nin popüler dizilerinden "Diğer Yarım" içerisinde kullanıldı. Dizide kullanılan versiyon Yüksel Baltacı'nın kendi yorumuyla tüm dijital müzik mağazalarında dinleyicinin beğenisine sunuldu.