İletişim : msg@msg.org.tr WhatsApp : 0530 935 79 85

Şenay LAMBAOĞLU

Kariyeri boyunca yayınladığı albümlerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında katıldığı caz festivalleriyle adından söz ettiren, dönemin en özgün kadın vokallerinden Şenay Lambaoğlu, Almanya'nın Kiel şehrinde doğdu. Müziğe klasik gitarla başlayan sanatçı Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde Müzikal ve Drama eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğu bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Toplulukları Şan bölümünü ve yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı.

2012 yılında düzenlemelerini Ercüment Orkut'un yaptığı; söz ve müzikleri Şenay Lambaoğlu’na ait ilk solo albümü "İçimde Aşk Var” Ada Müzik etiketiyle yayınladı.

Yorumcu kimliğinin yanı sıra söz yazarı kimliğiyle de beğeni toplayan sanatçının “Zarf Tümleci” isimli ikinci albümü, 2014 yılında DMC etiketiyle müzik severlerle buluştu. Bu albümüyle Müzik Ekspres Ödülleri’nde “En İyi Alternatif Kadın Sanatçı” ve Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde “En İyi Caz Sanatçısı” ödüllerini kazandı.

Can Yücel’den Nazım Hikmet’e, Ömer Hayyam’dan Füruğ Ferruhzad’a dek birçok önemli ozanın unutulmaz eserlerinin Şenay Lambaoğlu’nun duru sesi, güçlü yorumu ve etkili anlatımında yeniden hayat bulduğu üçüncü albümü “Başka Türlü Bir Şey” 2015'in sonlarına doğru Sony Müzik etiketi ile yayınlandı.

Geçtiğimiz yıl, tüm söz ve müziklerin yine sanatçının imzasını taşıyan dördüncü albümü “Rüyalarıma Gir” dinleyicilerle buluştu. Bu yaz “Aman Avcı“ türküsüyle sevenlerine sürpriz yapan sanatçı Türkçe caz kalıplarının dışına çıkarak, alternatif pop ile caz arasında kendi yalın çizgisini bulmasıyla müzik eleştirmenleri tarafından beğeniyle karşılandı.