İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

Üyelik İşlemleri

Hemen MSG üyesi olun, 10.002 seçkin eser sahibi arasına siz de katılın...

Besteci, söz yazarı ya da aranjör müsünüz? Bir müzik eseri üzerinde (veraset ya da devir yoluyla) mali hak sahibi misiniz? Edisyon şirketi misiniz?

Hak sahibi olduğunuz eserler albüm, internet, radyo-televizyon, konser ve diğer mecralarda kullanılıyorsa ve siz telif hakkınızın korunmasını istiyorsanız, yapacağınız tek şey MSG’ye üye olmak. Henüz yayınlanmış eseriniz yoksa yine MSG üyesi olmanız mümkün.

Telif haklarınızın korunması yanında, MSG üyeliğinin diğer faydaları nelerdir?

MSG üyeleri, telif haklarının korunması yanında, albümlerde kullanılan eserlerinin detaylarını ve çoğaltım adetlerini, radyo-tv kullanım sürelerini, dijital alandaki indirilme adetlerini öğrenebilmektedirler. Üyeler, eserlerinin albümlerde izinsiz kullanımlarının önüne geçebilmekte ve ücretsiz olarak hukuki danışmanlık alabilmektedirler.

Üyelik işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Üyelik işlemlerinizi MSG’nin Esentepe’deki ofisinde gerçekleştirebileceğiniz gibi, web sitemizde bulunan üyelik evraklarını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul dışındaysanız ve internet kullanmıyorsanız, telefonla adresinize üyelik evraklarının gönderilmesini talep edebilirsiniz.

MSG üyeliği için gerekli belgeler:
  • Üyelik Yetki Belgesi’ndeki tüm boş alanların doldurulup, her sayfanın imzalanması gerekmektedir.
  • Eser Bildirim Formu ile her bir eser için ayrı form doldurulup imzalanarak bildirim yapılmalıdır. Üyeliğin gerçekleşebilmesi için en az 1 eser bildirimi gerekmektedir. Bildirilecek eser yayınlanmış ise albüm, single vb. kartonetinin bir örneği ya da dijital mecralara ilişkin bağlantı ve ses dosyası, yayınlanmamış ise nota ve sözlerin birlikte yer aldığı noter onaylı belge ya da devlet tarafından yetkilendirilmiş, zaman damgası uygulamalarından alınmış onay ve ses dosyasının eser bildirimi ile birlikte sunulması zorunludur.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah, 2 adet fotoğraf
  • 50 TL Yıllık Üyelik Aidatı (Yayımcı Şirket ve Tüzel Kişi üyelik aidatları 750TL'dir)
Yukarıda anılan belgelerden birinin eksik olması durumunda üyelik gerçekleşemez.

Üyelik türüne göre talep edilen diğer belgeleri görmek ve üyelikle ilgili formları indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Üyelik işlemleri ve her türlü sorunuz için MSG Üye İlişkileri Departmanı’ndan bilgi alabilirsiniz.

*Üyelik Yetki Belgesi ve Eser Bildirimleri MSG ofisinden ya da web sitesinden temin edilebilir. Belgeler posta ya da kargo yoluyla MSG adresine iletilebilir. Faks ve e-posta ile iletilen belgeler kabul edilmemektedir.