İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

Veri Analiz ve İşleme

1- Dokümantasyon ve Dağıtım Yönergesi
MSG koruması altında bulunan eserlerin dokümantasyonu ve tahsil edilen mali hak bedellerinin üyelere, yurtdışı meslek birliklerine ve ilgili hak sahiplerine dağıtımına ilişkin çalışma esas ve usullülerini kapsayan belge.

MSG bu yönerge doğrultusunda dokümantasyon faaliyetleri yapar. Arzu eden üyelerimiz Zoho üzerinden ve Web/CRM girişiyle yönergeye ulaşabilirler. 
 
2- Monitoring – İzleme 
TV ve radyo yayınlarının kayıtlarının alınıp dinlenmesi, eserlerin tespit edilip çözümlenmesidir. Bu çalışmalar sonucunda telif hakkı doğan mecralar belirlenir. 
 
MSG Monitoring ekibi olarak, yetkin personelimiz ve son teknoloji kullanımı ile üyelerimizin eserlerinin tespitini yapıyor ve haklarını koruyoruz. 
 
3- CIS-NET (Common Information System) 
CISAC (Eser Sahipleri Meslek Birlikleri Temsili Haklar Konfederasyonu) tarafından yönetilen ve meslek birliklerinin eser bilgilerini paylaştığı online uluslararası veri tabanıdır. Yurt dışındaki meslek birlikleri tarafından bu eserlere erişim online sağlanmaktadır.
 
MSG’nin de bu veri tabanında eserleri yer almaktadır
 
4- WID (Work Information Databases)
CISAC tarafından yönetilen ve meslek birliklerinin eser bilgilerini paylaştığı uluslararası veri tabanıdır. 
 
MSG de bu veri tabanına eserlerini bildirmektedir.
 
5- Katalog
Editör üyelerin, eser sahipleri ya da diğer editör şirketlerle yapmış oldukları sözleşmeler sonrasında temsil ettikleri yerli yabancı eserlerdir.
 
MSG olarak editör üyelerimizin eser kataloglarını koruyoruz.