İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

DAĞITIM

Mekanik, dijital, temsili lisanslama alanlarından elde edilen telif tutarlarının, anlaşmalı yurtdışı meslek birlikleri tarafından gönderilen bedellerin ve hukuki süreç sonunda alınan tazminat bedellerinin birlik üyelerine ve anlaşmalı yurtdışı meslek birliklerine payları doğrultusunda dağıtılması.
Mekanik kullanımlarla ilgili tahsil edilen telif tutarları, yılda 12 kez olmak üzere her ayın ilk haftası hak sahiplerine ve anlaşmalı yurtdışı meslek birliklerine dağıtılır. 
Dijital ve temsili lisans sözleşmeleri yoluyla tahsil edilen telif tutarlarının, üyelere ve anlaşmalı yurtdışı meslek birliklerine dağıtımının, mücbir sebep olmadığı takdirde yılda 4 kez olmak üzere, Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarının son haftasında gerçekleştirilmesi hedeflenir.
Dağıtıma konu olan mecralara ve dönemlere sitemizden veya ZOHO’dan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Dağıtımı
Anlaşmalı yurtdışı meslek birliklerinden gelen temsili, dijital ve mekanik alanlara ait telif tutarlarının üyelere ödenmesine ilişkin çalışmalar. 
Anlaşmalı yurtdışı meslek birlikleri tarafından gönderilen bedellerin, mücbir sebep olmadığı takdirde yılda 4 kez olmak üzere, Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarının son haftasında dağıtılması hedeflenir.
Temsilcilik sözleşmesi imzalamış olduğumuz yabancı meslek birliklerinin listesine https://msg.org.tr/uluslararasi-iliskiler2  adresinden ulaşabilirsiniz.

Tanımlanamayan Eser
Kullanıcı listelerinde bildirilmiş, dağıtım esnasında MSG veri tabanında, uluslararası veri tabanlarında, editör kataloglarında bulunamayan ya da gelen listelerdeki yazım hataları / eksikleri nedeniyle veri tabanındaki kayıtlarla eşleştirilemeyen ve resmi internet sayfasından üyeler ve meslek birlikleri ile paylaşılan eserler.
Son 3 yıla ait tanımlanamayan eserler listelerine https://msg.org.tr/tanimlanamayanlar adresinden veya ZOHO üzerinden ulaşabilirsiniz. 

İtiraz Payı 
Tanımlanamayan eserler ve gelecekte üyeler tarafından yapılabilecek itirazlar için 3 yıl boyunca ayrılan telif bedelidir.